ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4593531
*
nr 459 3531
Spegel
Rokokostil, höjd: 80
Utrop:
100 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 mars 2007
kl 16:55:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/3 21:05:53
1
150 kr
22/3 03:00:06
2
250 kr
23/3 11:44:57
1
250 kr
23/3 11:45:47
1
300 kr
25/3 20:36:11
3
450 kr
26/3 07:59:32
4
600 kr
26/3 13:51:55
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 459 3531
Spegel
Rokokostil, höjd: 80
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 mars 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/3 21:05:53 | 1 | 150 kr |
22/3 03:00:06 | 2 | 250 kr |
23/3 11:44:57 | 1 | 250 kr |
23/3 11:45:47 | 1 | 300 kr |
25/3 20:36:11 | 3 | 450 kr |
26/3 07:59:32 | 4 | 600 kr |
26/3 13:51:55 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27